نگاهی به ژرفای نگاه

هالیوود یا ابزار سیاه کاریآیا این سوال برای شما مطرح شده که چرا رنگ لباس مرد عنکبوتی(و همچنین سوپرمن) با پرچم آمریکا یکیه (قرمز و آبی)؟
مرد عنکبوتی کیه؟
شخصیت یک فیلم ،انسانی که مردم را در حالی که در دست انسانهای بد گرفتار میشوند نجات می دهد.کسی که قدرت ماورایی دارد ،اما در قسمتی از فیلم او بخاطر سوء تفاهمی که پیش می آید مدتی منفور مردم میشود و دوباره بخاطر برطرف شدن همین سوء تفاهم محبوب میشود و مردم او را موجودی می پندارند که در بر او به امنیت می رسند و شعار این آقا( مردم عنکبوتی) اینه که: یک انسان قوی مسئولیت بیشتری در قبال دیگران دارد.
تصاویری که در بالا مشاهده میکنید نیز مربوط میشود به سه فیلم از سینمای هالیوود که یک وجه مشترک در همه اونها دیده میشه(از سمت راست ،ترمیناتور ،رزیدنت ایول ، ماتریکس).
این سه فیلمی که تصویرش را در بالا مشاهده میکنید جزء فیلمهائیست که هالیوود روی آنها خیلی تأکید دارد که از هر کدام از آنها 3 یا 4 قسمت ساخته.
و أما آن وجه مشترک در این سه فیلم:
یک شخصیت آمریکایی صهیونیستی که تلاش میکند دنیا را از نابودی که در معرض آن قرار دارد نجات دهد و این کار فقط به دستی مرد یا زنی از ایالات متحده امکان پذیر است و لاغیر. و به نظر من جالب ترین از نظر هدف، فیلم شیطان حاضر(رزیدنت ایول) است که در آن زنی سعی میکند انسانهایی که به ویروسی دچار شدند را بکشد و نسل آن ها را منقرض کند.و خصوصیت این انسانهای مریض(به ویروس مذکور) بسیار جالب است :1-آنها مغزشان از کار افتاده  2- فقط به دنبال غذا میگردند 3- وحشی هستند 4- فقط خون را به عنوان غذا می پذیرند 5- برای از بین بردن آنها باید تیر به مغزشان شلیک کرد.
و این در حالیست که ویروس در همه جای دنیا رخنه کرده و غالبا دچار آن شده اند.
و اما فیلم ماتریکس ،که برای شروع باید بگویم نام شخصیت فیلم نیو است(new) که به معنای جدید است در حالی که نیو خیلی تأکید دارد که او را به این اسم صدا بزنند نه اسم قدیمیش.
و باز او سعی میکند از گسترش ویروسی به نام اسمیت جلوگیری کند و وقتی به مبارزه با این شخص(اسمیت ) میرود که ویروسش تمام دنیا را گرفته و یک نیو می ماند و یک دنیا پر از تاریکی.
این چه نیتیست که در ذهن طراحان این سناریو نقش می بندد و این چه ویروسیست که تمام دنیا را فرا گرفته.
و در آخر تصویر که در بالا مشاهده میکنید مربوط میشود به فیلم چهار شگفت انگیز.در این فیلم چهار انسان بخاطر اتفاق خاصی که برایشان می افتد دارای قدرت ماورایی میشوند و البته نفر پنجمی هم در میان آنها است که انسان بدیست. این چهار انسان از قدرتشان در راههای خوب استفاده میکنند ولی آن شخص پنجم انسان خبیثیست که به قتل و آدمکشی و سوء استفاده(دقت کنید) از قدرتی که دارد می پردازد. که در آخر این چهار نفر آن نفر پنجم را میکشند.که باز این چهار نفر دنیا را از نابودی که در معرض آن قرار دارد نجات می دهند.
مقصود فیلم: قدرت باید در دست اهل آن باشد و اگر دست کسی بیفتد که اهلش نیست از آن قدرت در راه های زشت استفاده میکند.(حالا چه ربطی داشت به انرژی هسته ای).
منظور هالیوود از ساختن این فیلمها چیه؟ ،سینمایی که با خط مشی سیاست های آمریکا کار می کند
سینمایی که می خواهد نشان دهد آمریکا برای نجات بشر میجنگد ،آمریکایی که می خواهد نشان دهد دشمنانش بی مغز و وحشی و سنگدل و خون خوار هستند ،آمریکایی که می خواهد بگوید علم نباید در دنیا گسترش پیدا کند و فقط باید در دست ما و متحدانمان باشد و نه کشور دیگری و اگر علم به دست کشور غریبه ای رسید باید جلویش را گرفت ،حتی اگر مجبور بشیم دانشمندشان را ترور کنیم.حالا واقعا سیاستمداران آمریکایی به اهداف خود رسیده اند.
(در بعضی از قسمت ها برداشتهای شخصیم را نگفتم تا بعضی ها به فکر فرو روند و فقط نگاه نکنند)

تاریخ ارسال: یکشنبه 4 اردیبهشت‌ماه سال 1390 ساعت 10:07 ق.ظ | نویسنده: سید داود ساجد | چاپ مطلب 11 نظر