X
تبلیغات
زولا

نگاهی به ژرفای نگاه

خطبه 184-به همام درباره پرهیزکاران

در وصف پرهیزگاران(یکی از یاران پرهیزکار امام (ع) به نام همام گفت: ای امیرمومنان پرهیزکاران را برای من آن چنان توصیف کن گویا آنان را با چشم می‏نگرم. امام (ع) در پاسخ او درنگی کرد و فرمود: (ای همام! از خدا بترس و نیکوکار باش که خداوند با پرهیزکاران و نیکوکاران است) اما همام دست بردار نبود و اصرار ورزید، تا آنکه امام (ع) تصمیم گرفت صفات پرهیزکاران را بیان فرماید. پس خدا را سپاس و ثنا گفت، و بر پیامبرش درود فرستاد، و فرمود)

سیمای پرهیزکاران

پس از ستایش پروردگار! همانا خداوند سبحان پدیده‏ها را در حالی آفرید که از اطاعتشان بی‏نیاز، و از نافرمانی آنان در امان بود، زیرا نه معصیت گناهکاران به خدا زیانی می‏رسانند و نه اطاعت مومنان برای او سودی دارد، روزی بندگان را تقسیم، و هر کدام را در جایگاه خویش قرار داد، اما پرهیزکاران! در دنیا دارای فضیلت‏های برترند، سخنانشان راست، پوشش آنان میانه‏روی، و راه رفتنشان با تواضع و فروتنی است، چشمان خود را بر آنچه خدا حرام کرده می‏پوشانند، و گوشهای خود را وقف دانش سودمند کرده‏اند، و در روزگار سختی و گشایش حالشان یکسان است، و اگر نبود مرگی که خدا بر آنان مقدر فرمود، روح آنان حتی به اندازه برهم زدن چشم، در بدنها قرار نمی‏گرفت، از شوق دیدار بهشت، و از ترس عذاب جهنم، خدا در جانشان بزرگ و دیگران کوچک مقدارند. بهشت برای آنان چنان است که گویی آن را دیده و در نعمتهای آن بسر می‏برند، و جهنم را چنان باور دارند که گویی آن را دیده و در عذابش گرفتارند دلهای پرهیزکاران اندوهگین، و مردم از آزارشان در امان، تنهایشان فربه نبوده، و درخواستهایشان اندک، و عفیف و پاکدامنند. در روزگار کوتاه دنیا صبر کرده تا آسایش جاودانه قیامت را به دست آورند، تجارتی پرسود که پروردگارشان فراهم فرمود، دنیا می‏خواست آنها را بفریبد اما عزم دنیا نکردند، می‏خواست آنها را اسیر خود گرداند که با فدا کردن جان، خود را آزاد ساختند.


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: دوشنبه 30 خرداد‌ماه سال 1390 ساعت 11:44 ب.ظ | نویسنده: سید داود ساجد | چاپ مطلب 1 نظر

سخنان مقام معظم رهبری درباره مولوی

مقام معظم رهبری در صحبتی که با جمعی از شاعران داشتند درباره مثنوی معنوی اینطور فرمودند:


در بخشهائی از غزلهای حافظ هم شعر مذهبی وجود دارد. البته  من عقیده ندارم که همه‌ی غزلهای حافظ اینجوری است، اما بخش  مهمی از غزلهای حافظ در واقع شعر مذهبی به این معنائی است   که مورد نظر ماست؛ یعنی بیان معرفت و بیان حقایق الهی است   در یک قالب خاصی؛ کمااینکه مثنوی مولوی هم یک گنجینه‌ای از   همین افکار الهی و معارف الهی است.

تاریخ ارسال: شنبه 28 خرداد‌ماه سال 1390 ساعت 02:56 ب.ظ | نویسنده: سید داود ساجد | چاپ مطلب 17 نظر

خطبه 29 نهج البلاغه - در نکوهش اهل کوفه

بعد غارة الضحاک بن قیس صاحب معاویة علی الحاجّ بعد قصة الحکمین

وفیها یستنهض أصحابه لما حدث فی الأطراف

أَیُّهَا النَّاسُ، الُْمجْتَمِعَةُ أبْدَانُهُمْ، الُمخْتَلِفَةُ أهْوَاؤُهُمْ کَلامُکُم یُوهِی الصُّمَّ الصِّلابَ، وَفِعْلُکُمْ یُطْمِعُ فِیکُمُ الْأَعْدَاءَ! تَقُولُونَ فِی الَمجَالِسِ: کَیْتَ وَکَیْتَ، فَإذَا جَاءَ الْقِتَالُ قُلْتُمْ: حِیدِی حَیَادِ! مَا عَزَّتْ دَعْوَةُ مَنْ دَعَاکُمْ، وَلاَ اسْتَرَاحَ قَلْبُ مَنْ قَاسَاکُمْ، أَعَالِیلُ بِأَضَالِیلَ، و سَأَلْتُمُونی التَّطْوِیلَ دِفَاعَ ذِی الدَّیْنِ المَطُولِ، لاَ یَمنَعُ الضَّیْمَ الذَّلِیلُ! وَلاَ یُدْرَکُ الْحَقُّ إِلاَ بِالْجِدِّ! أَیَّ دَارٍ بَعْدَ دَارِکُمْ تَمْنَعُونَ، وَمَعَ أَیِّ إِمَامٍ بَعْدِی تُقَاتِلُونَ؟ الْمَغْرُورُ وَاللهِ مَنْ غَرَرْتُمُوهُ، وَمَنْ فَازَبِکُمْ فَازَ _ وَاللّهِ _ بِالسَّهْمِ الْأَخْیَبِ، وَمَنْ رَمَی بِکُمْ فَقَدْ رَمَی بِأَفْوَقَ نَاصِلٍ. أَصْبَحْتُ وَاللهِ لا أُصَدِّقُ قَوْلَکُمْ، وَلاَ أَطْمَعُ فِی نَصْرِکُمْ، وَلاَ أُوعِدُ العَدُوَّ بِکُم. مَا بَالُکُم؟ مَا دَوَاؤُکُمْ؟ مَا طِبُّکُمْ؟ القَوْمُ رِجَالٌ أَمْثَالُکُمْ، أَقَوْلاً بَغَیْرِ عِلْمٍ! وَغَفْلَةً مِنْ غَیْرِ وَرَعٍ! وَطَمَعاً فی غَیْرِ حَقٍّ!


علل شکست کوفیان


ای مردم کوفه! بدنهای شما در کنار هم، اما افکار و خواسته‏های شما پراکنده است، سخنان ادعایی شما، سنگهای سخت را می‏شکند، ولی رفتار سست شما دشمنان را امیدوار می‏سازد، در خانه‏هایتان که نشستید، ادعاها و شعارهای تند سر می‏دهید، اما در روز نبرد، می‏گویید ای جنگ، از ما دور شو، و فرار می‏کنید. آن کس که از شما یاری خواهد، ذلیل و خوار است، و قلب رهاکننده شما آسایش ندارد، بهانه‏های نابخردانه می‏آورید، چون بدهکاران خواهان مهلت، از من مهلت می‏طلبید و برای مبارزه سستی می‏کنید، بدانید که افراد ضعیف و ناتوان هرگز نمی‏توانند ظلم و ستم را دور کنند، و حق جز با تلاش و کوشش به دست نمی‏آید، شما که از خانه خود دفاع نمی‏کنید چگونه از خانه دیگران دفاع می‏نمایید؟ و با کدام امام پس از من به مبارزه خواهید رفت؟ به خدا سوگند فریب خورده آن کس که به گفتار شما مغرور شود، کسی که به امید شما به سوی پیروزی رود، با کندترین پیکان به میدان آمده است، و کسی که بخواهد دشمن شما را با شما هدف قرار دهد، با تیری شکسته، تیراندازی کرده است به خدا سوگند! صبح کردم در حالی که گفتار شما را باور ندارم، و به یاری شما امیدوار نیستم، و


دشمنان را به وسیله شما تهدید نمی‏کنم. راستی شما را چه می‏شود؟ دارویتان چیست؟ و روش درمانتان کدام است؟ مردم شام نیز همانند شمایند؟ آیا سزاوارست شعار دهید و عمل نکنید؟ و فراموشکاری بدون پرهیزگاری داشته، به غیر خدا امیدوار باشید؟

تاریخ ارسال: شنبه 28 خرداد‌ماه سال 1390 ساعت 12:49 ق.ظ | نویسنده: سید داود ساجد | چاپ مطلب 15 نظر

به بهانه ولادت امیرالمومنین علی (علیه السلام)

گوشه ای از فضایل علی علیه السلام در نیم نگاهی به تفسیر البرهان


- عمّار یاسر - رحمه الله - گوید: با علی علیه السلام به راهی می‏رفتیم، به سرزمینی گذشتیم پر از مورچه؛ گفتم: ای امیرمؤمنان، آیا در میان آفریدگان کسی را سراغ داری که شمار این مورچگان را بداند؟ فرمود: آری ای عمّار، من مردی را می‏شناسم که شمار آنها را می‏داند و از شمار نر و ماده آنان آگاه است! گفتم: آن مرد کیست؟ فرمود: ای عمّار، آیا در سوره یاسین نخوانده‏ای: وَ کُلَّ شَی‏ءٍ اَحْصَیْناهُ فی اِمامٍ مُبینٍ ( سوره یس / 12.) “و هرچیزی را در امام مبین برشمرده‏ایم”؟ گفتم: چرا،مولایم! فرمود: من همان مَردم، همان امام مبین!( تفسیر برهان 4 / 7.)
- امام صادق علیه السلام درباره این آیه فرمود: یعنی ابراهیم علیه السلام از شیعیان علی علیه السلام است.( تفسیر برهان 4 / 20.) ه
- در حدیثی طولانی از امیرمؤمنان علیه السلام روایت است که فرمود: پیامبر شما نزد خداوند گرامی‏تر است یا سلیمان علیه السلام؟ گفتند: پیامبر ما، ای امیرمؤمنان، فرمود: پس وصی پیامبر شما نیز از وصی سلیمان علیه السلام گرامی‏تر است، زیرا وصی سلیمان علیه السلام یک حرف از اسم اعظم خدا را در اختیار داشت و با همان یک حرف از خدا خواست و خداوند زمین میان او و تخت بلقیس را فرو برد و او در کمتر از یک چشم به هم زدن تخت را گرفت و آورد، ولی در نزد ما هفتاد و دو حرف از اسم اعظم خدا هست و یک حرف را خداوند برای خود نگه‏داشته و به احدی از آفریدگانش نداده است. گفتند: ای امیرمؤمنان، اگر این اسم اعظم نزد شماست پس در جنگ با معاویه و دیگران چه نیازی به یاران دارید و چرا دوباره مردم را به جنگ با او فرامی‏خوانید؟ حضرت این آیه را خواند: بَلْ عِبادٌ مُکْرَمُونَ. لایَسْبِقُونَهُ باِلْقَوْلِ وَ هُمْ بِاَمْرِهِ یَعْمَلُونَ ( سوره انبیاء / 26 و 27.)<بلکه بندگانی گرامی‏اند که در گفتار بر او سبقت نگیرند و تنها به فرمان او عمل می‏کنند>، و فرمود: من این قوم را به جنگ با معاویه فرامی‏خوانم تا حجت استوار گردد و آزمایش الهی انجام یابد.( تفسیر برهان 3 / 205.)


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 26 خرداد‌ماه سال 1390 ساعت 12:54 ق.ظ | نویسنده: سید داود ساجد | چاپ مطلب 1 نظر

سخنان حضرت آیت الله حسن زاده آملی درباره مقام معظم رهبری

سخنرانی علامه بزرگوار حسن زاده    آملی درباره مقام معظم رهبری و    توصیفات ایشان  را از لینک زیر ببینید یا     دانلود کنید


حجم: 2.3 مگابایت

نوع فایل: فلش

تاریخ ارسال: چهارشنبه 25 خرداد‌ماه سال 1390 ساعت 12:46 ب.ظ | نویسنده: سید داود ساجد | چاپ مطلب 1 نظر

Great Satan


برچسب: Serpent ، USA , Satan ، Evil ، Online Devil ، America ، Wizard ،

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 24 خرداد‌ماه سال 1390 ساعت 02:06 ب.ظ | نویسنده: سید داود ساجد | چاپ مطلب 0 نظر

دانلود رایگان تقویم الکترونیکی اشانتیون طرفه نگار سال 1390

شرکت طرفه نگار از سال 1376 با تکیه برتجارب و توان فنی مهندسی و تخصصی پرسنل آفریننده آن با سرمایه جزیی تاسیس گردید که با مشارکت کارشناسان نرم افزار مالی و هوشیاری از دگرگونی جهانی ویندوز 32 بیتی در گام نخست  اقدام به تولید اولین نرم افزار مالی تحت ویندوز در ایران نمود . هر چند عدم شناخت جامعه از محیط ویندوز در بدو امر باعث سنگینی مسئولیت مدیران مجموعه شد ولی با پشتکار و تعهد در انجام رسالت بزودی اقبال مکان داری نرم افزارهای مالی را عهده دار شد تا با مدیریت علمی و مناسب افتخار داشتن بزرگترین طیف مصرف کننده کشور را در نرم افزارهای مالی داشته باشد که استمرار این مهم جز با تعهد و صداقت به مشتریان و رضایت ایشان میسر نخواهد بود . بنابراین از ابتدا با قوت ارائه خدمات پس از فروش ، همگام و دوش به دوش مشتریان حرکت نمود تا شاهد رضایت اکثریت مشترکین باشد و در این راستا فعالیتهای ذیل را حاصل نماید . تولید مجموعه یکپارچه نرم افزارهای مالی/ اداری متخص به شرکتهای تولیدی، بازرگانی ، خدماتی و ... تولید نرم افزارهای سفارش مشتری و تخصصی، تولید بیش از 80نوع محصول مطابق با اصناف و مراکز خاص ( کتابخانه ها ، پذیرش و ... ) تحلیل ، طراحی و مشاوره مهندسی سیستم های اطلاعات مدیریت ، آموزش، استقرار و مشاوره نظامهای مالی، مشاوره، پیاده سازی و نگهداری شبکه های کامپیوتری و سخت افزار.

 
امکانات عمومی نرم افزار تقویم الکترونیکی طرفه نگار :
- دفترچه تلفن با امکانات کاربردی متنوع
- تقویم سالیانه (شمسی و قمری و میلادی)
- گزارش اوقات شرعی
- نمایش تقویم ماهیانه برروی تصویر صفحه اصلی ویندوز  (دسکتاپ)
- نمایش تقویم 6 ماهه یا کل سال در یک نگاه
- نمایش اوقات شرعی روی صفحه دسکتاپ
- اعلام زمان اذان به افق تهران و شهرهای مختلف ایران
- نمایش مناسبت روز روی صفحه  دسکتاپ (شمسی و قمری و میلادی)
- نمایش تعطیلات رسمی کشور
- امکان انتخاب یکی از تقویم های شمسی و قمری و میلادی
- دفترچه یادداشت و اعلام خبرکار مربوطه در زمان تعیین شده
- تلفن های ضروری و کد شهرها و کشورها
- مقیم در حافظه نمودن نرم افزار
- و ...امکانات قابل افزودن به نرم افزارتقویم الکترونیکی طرفه نگار :

- نقشه ایران

- بخش بازی ( بیش از 70 بازی متنوع )
- نرم افزار پخش موسیقی

- و ...

- البته لازم به ذکر است که بنده نقشه و بازی و پخش موسیقی را نصب کردم ولی اجرا نشد بعد دعاش رو به جون ما نکنید از ما گفتن بود اما خود نرم افزار نگار برای من بسیار جالب و قابل استفاده بود.


نقشه ایران نرم افزار را از اینجا دانلود کنید [حجم 5.1 مگابایت]

بخش بازی های نرم افزار را از اینجا دانلود کنید [حجم 11.9 مگابایت]

نرم افزار پخش موسیقی را از اینجا دانلود کنید [حجم 4.4 مگابایت]تاریخ ارسال: دوشنبه 23 خرداد‌ماه سال 1390 ساعت 12:37 ب.ظ | نویسنده: سید داود ساجد | چاپ مطلب 1 نظر

تفاوت سخنرانی احمدی‌نژاد و اوباما در خارج از کشور


تفاوت سخنرانی احمدی‌نژاد و اوباما در خارج از کشور

نارضایتی جهانی از رویکردهای سیاسی و اجتماعی سران کاخ سفید موجب شده تا رئیس جمهور امریکا حتی در سفرهایی که به کشورهای دوست و همراه خود در عرصه‌های بین‌المللی دارد، نوعی هراس از واکنش‌های اعتراضی داشته باشد.

باراک اوباما درحالی تور شش روزه خود در چهار کشور اروپایی را ادامه می‌دهد که تمهیدات گسترده و بی سابقه امنیتی برای وی درنظر گرفته شده تا از اعتراض‌های احتمالی به مواضع و اقدامات دولت امریکا جلوگیری شود؛ موضوعی که موجب شده تا این سفر شش روزه به یکی از گران‌ترین سفرهای تاریخ این کشور تبدیل شود و البته هزینه آن از مالیات شهروندان امریکایی تامین می‌شود.

این ترس از برخورد با واکنش‌های رادیکال مردمی تا جایی است که اوباما برای سخنرانی‌های خود در یک محافظ شیشه‌ای ضد گلوله قرار می‌گیرد و به در جمع هوادارانش سخنرانی می‌کند.

این اقدام تیم محافظت از رئیس جمهور امریکا درحالی است که برخی کاربران اینترنت، با مقایسه این عکس با عکس یکی از سخنرانی‌های احمدی‌نژاد رئیس جمهور ایران، وی را فردی محبوب و شجاع معرفی کرده‌اند که اوبامای ترسو نمی‌تواند او را مغلوب کند.

این عکس که در جریان سفر چند ماه پیش دکتر احمدی‌نژاد به کشور لبنان و سخنرانی وی در شهری در مرز فلسطین اشغالی گرفته شده، به عنوان مدرکی برای ترسو خواندن رئیس جمهور اوباما به دلیل استفاده از حفاظ شیشه‌ای ضدگلوله در سخنرانی آن هم در کشور ایرلند، مورد استناد کاربران قرار گرفته است.

احمدی‌نژاد در جریان سفر خود به لبنان که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خبری جهان نیز داشت، چند سخنرانی در جمع مردم بیروت، بنت جبیل و دانشگاهیان لبنان داشت و در روستای قانان نیز حضور یافت اما در هیچ‌یک از این مراسم‌ها و حتی هنگامی که بالگردهای رژیم صهیونیستی در حال چرخ زدن در بالای محل سخنرانی بودند، حاضر نشد تا از پشت شیشه محافظ با مردم سخن بگوید، بلکه مترجم را به درون محفظه فرستاد و خود رودررو با مردم لبنان صحبت کرد.

تاریخ ارسال: یکشنبه 22 خرداد‌ماه سال 1390 ساعت 12:05 ق.ظ | نویسنده: سید داود ساجد | چاپ مطلب 1 نظر
   1      2     3   >> صفحات وبلاگ