X
تبلیغات
زولا

نگاهی به ژرفای نگاه

تفاوت سخنرانی احمدی‌نژاد و اوباما در خارج از کشور


تفاوت سخنرانی احمدی‌نژاد و اوباما در خارج از کشور

نارضایتی جهانی از رویکردهای سیاسی و اجتماعی سران کاخ سفید موجب شده تا رئیس جمهور امریکا حتی در سفرهایی که به کشورهای دوست و همراه خود در عرصه‌های بین‌المللی دارد، نوعی هراس از واکنش‌های اعتراضی داشته باشد.

باراک اوباما درحالی تور شش روزه خود در چهار کشور اروپایی را ادامه می‌دهد که تمهیدات گسترده و بی سابقه امنیتی برای وی درنظر گرفته شده تا از اعتراض‌های احتمالی به مواضع و اقدامات دولت امریکا جلوگیری شود؛ موضوعی که موجب شده تا این سفر شش روزه به یکی از گران‌ترین سفرهای تاریخ این کشور تبدیل شود و البته هزینه آن از مالیات شهروندان امریکایی تامین می‌شود.

این ترس از برخورد با واکنش‌های رادیکال مردمی تا جایی است که اوباما برای سخنرانی‌های خود در یک محافظ شیشه‌ای ضد گلوله قرار می‌گیرد و به در جمع هوادارانش سخنرانی می‌کند.

این اقدام تیم محافظت از رئیس جمهور امریکا درحالی است که برخی کاربران اینترنت، با مقایسه این عکس با عکس یکی از سخنرانی‌های احمدی‌نژاد رئیس جمهور ایران، وی را فردی محبوب و شجاع معرفی کرده‌اند که اوبامای ترسو نمی‌تواند او را مغلوب کند.

این عکس که در جریان سفر چند ماه پیش دکتر احمدی‌نژاد به کشور لبنان و سخنرانی وی در شهری در مرز فلسطین اشغالی گرفته شده، به عنوان مدرکی برای ترسو خواندن رئیس جمهور اوباما به دلیل استفاده از حفاظ شیشه‌ای ضدگلوله در سخنرانی آن هم در کشور ایرلند، مورد استناد کاربران قرار گرفته است.

احمدی‌نژاد در جریان سفر خود به لبنان که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خبری جهان نیز داشت، چند سخنرانی در جمع مردم بیروت، بنت جبیل و دانشگاهیان لبنان داشت و در روستای قانان نیز حضور یافت اما در هیچ‌یک از این مراسم‌ها و حتی هنگامی که بالگردهای رژیم صهیونیستی در حال چرخ زدن در بالای محل سخنرانی بودند، حاضر نشد تا از پشت شیشه محافظ با مردم سخن بگوید، بلکه مترجم را به درون محفظه فرستاد و خود رودررو با مردم لبنان صحبت کرد.

تاریخ ارسال: یکشنبه 22 خرداد‌ماه سال 1390 ساعت 12:05 ق.ظ | نویسنده: سید داود ساجد | چاپ مطلب 1 نظر