نگاهی به ژرفای نگاه

کشف داروی درمان قطعی سرطان و آرتروز در ایران

برای اولین بار در جهان صورت گرفت؛
کشف داروی درمان قطعی سرطان و آرتروز در ایران

 پژوهشگر و مخترع دانشگاه آزاد واحد قزوین با همکاری تیم متخصص پزشکی، دامپزشکی، بیوشیمی و داروسازی موفق به کشف و ساخت دارویی برای درمان قطعی انواع سرطان، بیماری‌های ویروسی و همچنین کشف دارویی برای درمان بیماری آرتروز شدند.


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، قاسم تک دهقان، سرپرست تیم تحقیقاتی در این رابطه گفت: این دارو با فرمولاسیون جدیدی که تاکنون نمونه مشابه آن وجود نداشته، ساخته شده و توانایی نابودی تمامی سلول‌های سرطانی بدخیم را دارد.

وی افزود: مهمترین ویژگی این دارو به‎خلاف داروهای موجود که علاوه بر عوارض زیاد موجب از بین بردن سلول‌های سالم نیز می‎شود، این است که هیچ عارضه‌ای روی سلول‌های سالم نداشته باعث درمان قطعی بیماری می‌شود.

این محقق گفت: فاز اول و دوم این تحقیق یعنی مرحله کشت سلولی روی سلول‌های سرطانی بدخیم از نوع سرطان سینه، استخوان، کبد، کلیه و B.K گوساله که جزو مقاوم‌ترین سرطان‌ها هستند، با موفقیت کامل انجام شده و چندین بار هم تکرار شده است.

وی اظهار داشت: این دارو اثرات ضدویروسی بسیار قوی داشته و در مرحله کشت سلولی توانسته ویروس‌های "IBR " و "fmb " و نیوکاسل را نابود کند.

تک دهقان همچنین از کشف دارویی جدید برای درمان آرتروز برای اولین بار در جهان خبر داد و افزود: داروی اکتشافی موجب درمان 90 درصد از بیماران شده و نتیجه کاملاً رضایت‏بخش بوده است.

سرپرست تیم تحقیق گفت: این داروی گیاهی با یک عملیات شیمیایی در فرآیند پیچیده روی مواد گیاهی به دست آمده است و مقدمات آزمایش نهایی در حال انجام است.

وی با توجه به استقبال گسترده کشورهای پیشرفته از این دستاورد تصریح کرد: همت و تلاش مسئولان، لازمه تسریع روند نهایی شدن دارو و استفاده فراگیر بیماران نیازمند است.

تاریخ ارسال: دوشنبه 22 فروردین‌ماه سال 1390 ساعت 07:10 ب.ظ | نویسنده: سید داود ساجد | چاپ مطلب 31 نظر